Македонското судство „стега палци“ да не се пензионираат судиите

Ако го отворите официјалниот интернет портал на Основен суд Крушево и кликнете на копчето „календар на судење“ ќе забележите дека сите закажани судења се во ...
| | веќе видена | слични

Државната комисија за спречување на корупцијата денеска ќе одржи седница на која ќе постапува по приговорот на кандидатката за претседател на државата Гордана ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Државната комисија за спречување на корупцијата денеска ќе одржи седница на која ќе постапува по приговорот на Гордана Силјановска Давкова, претседателски ...
| | веќе видена | слични

Со стартот на кампањата за претседателските избори (4 април) политичкото рекламирање достигна нови височини. Политичарите се издигнаа на билборди, а нивните ...
| | веќе видена | слични

Според приговорот на Сиљановска Давкова, доставен на 6 април до ДКСК, Академијата за судии и јавни обвинители (АСЈО) спротивно на Изборниот законик заснова ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во извештајната 2023 година, во областа која се однесува на работата и постапувањето на обвинителствата во Република Македонија поднесени се 63 претставки што ...
| | веќе видена | слични

Откако изборниот штаб на претседателскиот кандидат Гордана Силјановска Давкова, упати приговор до Антикорупциската комисија, дека академици за идни судии и ...
| | веќе видена | слични

Кандитатката за претседателка на државата, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска-Давкова, поднесе приговор до Државната комисија за спречување на ...
| | веќе видена | слични

Во најголем број од претставките граѓаните бараа интервенција во врска со постапки пред основните јавни обвинителства (51), потоа пред Основното јавно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На прагот сме на еден историски подвиг, Македонија да биде земја членка на ЕУ! Ќе се согласите и вие, поминавме многу време во чекалната но исто така ќе се ...
сите 342 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 202 | | | веќе видена

Официјални претставници на Народниот фронт за мобилизација (ПМФ) првично ја опишаа експлозијата во базата Калсу во централен Ирак како резултат на воздушен ...
сите 132 | | | веќе видена

Синдикат на Полиција во Македонија (СПМ) поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во Скопје ...
сите 148 | | | веќе видена

Ако Иран одлучи да одговори на наводниот израелски напад на неговата територија на 19-ти април, можеби нема да мора да ги повлекува „ударите“ како што тоа го ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонското судство „стега палци“ да не се пензионираат судиите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: