Почина едно од трите ранети деца во пукањето во основно училиште во Финска

Едно 12-годишно дете загина откако беше застрелано во основно училиште во финскиот град Вантаа, во близина на Хелсинки, соопшти денеска финската полиција, ...
| | веќе видена | слични

Финската влада предложи формирање хибридни единици за учење во основните училишта за да им се помогне на децата склони кон насилство, објави денеска финскиот ...
| | веќе видена | слични

Доказите од истрагата покажале дека 12-годишникот кој уби негов врсник во оружениот напад во училиште во Финска однапред го планирал нападот. Полицијата навела ...
| | веќе видена | слични

12-годишното момче обвинето за убиство на еден и ранување на двајца ученици во училиште во Финска однапред го испланирало нападот, соопшти денеска финската ...
| | веќе видена | слични

12-годишното момче коешто уби соученик и повреди две девојчиња во основно училиште во Финска и кажало на полицијата дека го малтретирале, официјално соопштува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мотивот за пукањето во училиште во предградие на Хелсинки, во кое беше убиено 12-годишно момче, бил злоставување, објави денеска финската полиција. „При ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска во Финска е ден на жалост за жртвата на пукање во основно училиште кај Хелсинки, а полицијата соопшти дека осомниченото момче (12) се изјаснило за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелските сили ги убиле тројцата синови на лидерот на Хамас, Исмаил Ханија во воздушен напад во Газа без да се консултираат со високи команданти или ...
сите 371 | | | веќе видена

На социјалните мрежи деновиве се споделуваше фотографија од пиштол и ташна, за кои се тврдеше дека му припаѓаат на новинарот Фуркан Салиу. По тој повод се ...
сите 193 | | | веќе видена

Оваа власт наместо да ги надминува, ги продлабочува проблемите . Делегитимирана е, а изборите се инструмент за да го потврдат тоа!, рече синоќа во Струмица ...
сите 163 | | | веќе видена

Потрагата по телото на убиената Данка Илиќ (2) се уште трае. Полицијата неуморно трага, истакна вчера државниот секретар во српското МВР Жељко Бркиќ и додаде ...
сите 617 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, упати апел до албанската опозициска коалиција за соработка. „Сакаме да коалицираме со вас, но и да се почитуваме ...
сите 251 | | | веќе видена

Кај 80-годишниот Австриец, з акого МВР извести дека во неделата паднал со автомобилот во провалија и на лице место починал на Попова Шапка, била пронајдена ...
сите 222 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски и носител на листа на пратеници во изборна единица 2, заедно со техничкиот министер за внатрешни работи Панче ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина едно од трите ранети деца во пукањето во основно училиште во Финска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: