Дали СДСM и ДУИ пред заминување туркаат милионски тендер за дигитални учебници?


Дали СДС и ДУИ на еден месец пред заминување туркаат милионски тендер за дигитални учебници?, прашува ВМРО-ДПМНЕ. Имено пред само неколку месеци МОН даде ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Љупчо Пренџов преку статус на Фејсбук оцени дека претседателот на заминување Стево Пендаровски искажува нервоза ...
| | веќе видена | слични

„- Стево изгуби тло под нозе. Нервозен е, очаен. Веќе не знае што зборува. Ова е излив на мизогинија. Ги потценува жените, ја навредува професорката ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Пендаровски да каже дали ќе го бојкотира вториот круг кога катастрофално ќе загуби во првиот. Пендаровски е свесен за поразот на 24 април. Митинзите на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во најновото соопштение на ВМРО-ДПМНЕ се бара Пендаровски да одговори дали ќе го бојкотира вториот круг кога, како што оценуваат од оваа партија, катастрофално ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, сподели фотографии од синоќешниот митинг на СДСМ во Кисела Вода. Тој иронично констатира дека токму тука, во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Каков дебакл луѓе мои, напиша вечерва градоначалникот од редовите ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски на социјалната мрежа објавувајќи фотографии од митингот на СДСМ ...
| | веќе видена | слични
8 копии

6 и пол години Македонија понижувана, угнетувана, ограбувана. СДС уништи се, и ја уназади Македонија. За 6 и пол години колку што е СДС на власт растот на БДП ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најмалку пет ракети се истрелани денеска од ирачкиот пограничен град Зума кон американската воена база во североисточна Сирија, изјавија за Ројтерс два ирачки ...
сите 599 | | | веќе видена

„Гласот за бројот еден на гласачкото ливче е гаранција дека Македонија нема да се враќа кон режимот. Гласот за нашиот претседател Стево Пендаровски е глас за ...
сите 500 | | | веќе видена

В среда на 24 април, граѓаните со својот глас за Стево Пендаровски избираат европска иднина. Изборот е кристално јасен, изборот е помеѓу подобра, европска ...
сите 200 | | | веќе видена

„Победуваме силно затоа што во секој од вас се раѓа чувство на вознемиреност и длабоко во себе знаете дека е во прашање Македонија. За нашата татковина се ...
сите 213 | | | веќе видена

„Тик-Ток“ изрази загриженост за слободата на говорот во врска со нацрт-законот усвоен од Претставничкиот дом на САД, со кој би се забранила популарната ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали СДСM и ДУИ пред заминување туркаат милионски тендер за дигитални учебници?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: