Платежните картички се‘ почесто се користат


Време зa читање: 2 минути Петпроцентен е кварталниот раст на „зелените“ кредити, додека на годишна основа е забележано зголемување од 29,1 насто, покажуваат ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Народната банка ги објави податоците за „зелените кредити“ за четвртиот квартал од 2023 година, каде што се забележува раст на квартално ниво од 5 проценти, ...
| | веќе видена | слични

Во зелени кредити банките пласирале 4,5 проценти од вкупните кредити, или околу 323 милиони евра, покажуваат податоците на Народната банка заклучно со ...
| | веќе видена | слични

Согласно најновите објавени податоци за безготовински платежни трансакции на виртуелните места на продажба во 2023 година на Народната Банка на Република ...
| | веќе видена | слични

Лани „зелените кредити“ забележале раст од 29,1%, а само во последниот квартал од годината имало раст од 5%, покажуваат податоците на Народна Банка. Споредено ...
| | веќе видена | слични

Анализата на ТИРЗ покажува дека просечната бруто плата во компаниите во ТИРЗ во март достигна над 1.100 евра, што е речиси 10% над државниот просек. Споредено, ...
| | веќе видена | слични

Според податоците на со кои таа располага, на крајот од 2023 година, банкарските побарувања врз основа на зелени кредити изнесуваат 19.863 милиони денари. За ...
| | веќе видена | слични

На меѓународниот аеродром во Тирана (ТИА) во првиот квартал од годинава забележан е рекорден број патници или 63,9 отсто повеќе споредено со истиот период ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 769 | | | веќе видена

Две жени пријавиле семејно насилство во СВР Скопје, по претрпени физички напади во текот на вчерашниот ден. Триесет и тригодишна жена од Скопје вчера во 19 ...
сите 262 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 170 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 243 | | | веќе видена

Студениот бран што ја зафати речиси цела Европа, вклучувајќи го и Балканскиот Полуостров ќе се задржи и во следниот период. Во регионот за време на викендот, и ...
сите 273 | | | веќе видена

Министерството за здравство денеска го повтори ставот дека решение за приватните специјализанти кои од понеделникот се во штрајк ќе има по изборите. - ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Платежните картички се‘ почесто се користат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: