Работнички ја заврши соработката со Седлоски и го назначи новиот тренер

Македонскиот прволигаш Работнички утринава соопшти дека Гоце Седлоски веќе нема да ја извршува тренерската функција во клубот, бидејќи е донесена спогодбена ...
| | веќе видена | слични

Агим Ибраими и Ндерим Неџипи повторно се враќаат во Шкендија, но овој пат во спортскиот менаџмент на клубот како дел од амбициите на тетовци следната сезона ...
| | веќе видена | слични

Белгиски Бершот каде што тренер е легендарниот напаѓач на Ливерпул Дирк Кајт, а во улога на тренер на голманите поранешниот македонски репрезентативец, Томе ...
| | веќе видена | слични

Штипска Брегалница ја чека тешка борба за опстанок во Првата македонска фудбалска лига. Откако поради слабите резултати спогодбено беше раскинат договорот со ...
| | веќе видена | слични

Брегалница под водство на новиот тренер Трајче Сенев во недела (26. коло од ПМФЛ) ја очекува битка за позитивен резултат против Шкупи на домашен терен во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 202 | | | веќе видена

На прагот сме на еден историски подвиг, Македонија да биде земја членка на ЕУ! Ќе се согласите и вие, поминавме многу време во чекалната но исто така ќе се ...
сите 342 | | | веќе видена

Официјални претставници на Народниот фронт за мобилизација (ПМФ) првично ја опишаа експлозијата во базата Калсу во централен Ирак како резултат на воздушен ...
сите 132 | | | веќе видена

Синдикат на Полиција во Македонија (СПМ) поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во Скопје ...
сите 148 | | | веќе видена

Ако Иран одлучи да одговори на наводниот израелски напад на неговата територија на 19-ти април, можеби нема да мора да ги повлекува „ударите“ како што тоа го ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Работнички ја заврши соработката со Седлоски и го назначи новиот тренер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: