Се поставува енергетски ефикасна фасада на ОУ „Ванчо Николески“ во Лескоец


Охрид, 2. април 2024 (ИНПРЕС) – Деновиве започна поставувањето на нова, енергетски ефикасна фасада на ООУ „Ванчо Николески“ во село Лескоец. Со овој зафат ...
| | веќе видена | слични

Првата катна гаража во Штип една недела е пуштена во функција, а сѐ уште нема најави за некаква судска постапка, иако уште лани, директорот на Центарот за ...
| | веќе видена | слични

Пуштена е во употреба првата катна гаража на улицата „Ванчо Прќе“, која се наоаѓа зад Центарот за култура „Ацо Шопов“ во Штип. Градоначалникот Иван Јорданов на ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Кочани Љупчо Папазов и изведувачот на работите „ТМ“ од Штип, во присуство на претставници од Центарот за развој на Источниот плански ...
| | веќе видена | слични

Станицата за пречистување на водата за пиење, средното училиште „Гошо Викентиев“ и основното училиште „Никола Карев“ од Кочани ќе добијат фотоволтаични системи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каде ќе избие следниот израелско-ирански конфликт? Како што вели Мајкл Стивенс, експерт за Блискиот Исток во Кралскиот институт за истражување на одбраната ...
сите 723 | | | веќе видена

„Ја зголемивме минималната плата за 120%, просечната за 80%, а пензиите ги зголемивме за 55%. 100 милиони евра дадовме за поддршка и развој на домашните ...
сите 399 | | | веќе видена

Во Чаир ќе има висока сума, еден од проектите е проширување на булеварското решение на влезот од Бит Пазар кон Чаир и тоа мора да се направи и го повикувам ...
сите 396 | | | веќе видена

„Каде без мене министерке у Европа ќе одите?“, „Секси зајачица“, „Лепотица“, „Каков осмех има као да е глумица со искрени намери“,„Убавица (лавица) ...
сите 205 | | | веќе видена

Изборната кампања за кандидатката за претседателка на Македонија, професор д-р Гордана Силјановска Давкова, денес продолжи со митинг во Аеродром. -На почетокот ...
сите 334 | | | веќе видена

- Неопходно е процесот на обезбедување на оваа помош да ја достигне својата конечна точка, и по Претставничкиот дом на американскиот Конгрес да биде одобрена ...
сите 265 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 111 | | | веќе видена

Секретарот за меѓународна соработка и кандидат за пратеник на ИЕ1 Бојан Маричиќ се сретна со Ирина Кажиќ, млада активистка која верува во европската иднина на ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се поставува енергетски ефикасна фасада на ОУ „Ванчо Николески“ во Лескоец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: