ПУКА ЛИ ПЕНЗИСКИОТ СИСТЕМ ВО ГЕРМАНИЈА? Се поголем број пензионери, а се помалку вработени подготвуваат нов план: Пензија од акции


Германија се соочува со предизвици со својот пензиски систем. Се зголемува бројот на пензионери, а се намалува бројот на вработени. Министерот за финансии ...
| | веќе видена | слични

Нова управа од догодина ќе ги обработува податоците од задолжителното социјално осигурување, условите за негово користење, регистрацијата на пријави, одјави и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На референдумот мнозинството швајцарски граѓани го поддржаа предлогот пензионерите да добијат тринаесетта исплата. Што знаеме досега за тринаесеттата пензија ...
| | веќе видена | слични

„Запознајте ги Американците кои не можат да се пензионираат“, гласи насловот на Business Insider, а ако на почетокот мислевте дека се работи за луѓе кои ...
| | веќе видена | слични

Останато

Каде ќе избие следниот израелско-ирански конфликт? Како што вели Мајкл Стивенс, експерт за Блискиот Исток во Кралскиот институт за истражување на одбраната ...
сите 406 | | | веќе видена

Турскиот министер за надворешни работи Хакан Фидан ја повика денеска меѓународната заедница да се спротивстави на американското вето за кандидатурата на ...
сите 366 | | | веќе видена

Во Чаир ќе има висока сума, еден од проектите е проширување на булеварското решение на влезот од Бит Пазар кон Чаир и тоа мора да се направи и го повикувам ...
сите 406 | | | веќе видена

„Каде без мене министерке у Европа ќе одите?“, „Секси зајачица“, „Лепотица“, „Каков осмех има као да е глумица со искрени намери“,„Убавица (лавица) ...
сите 205 | | | веќе видена

- Неопходно е процесот на обезбедување на оваа помош да ја достигне својата конечна точка, и по Претставничкиот дом на американскиот Конгрес да биде одобрена ...
сите 264 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 113 | | | веќе видена

Синдикат на Полиција во Македонија (СПМ) поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во Скопје ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПУКА ЛИ ПЕНЗИСКИОТ СИСТЕМ ВО ГЕРМАНИЈА? Се поголем број пензионери, а се помалку вработени подготвуваат нов план: Пензија од акции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: