Де Роси: Имавме среќа што освоивме бод, но судијата не досуди чист пенал (Видео)


Рома одигра навистина лош меч на „Виа дел Маре“ и првпат не постигна гол во Серија А на натпревар кој го водеше Даниеле Де Роси, па конечните 0:0 не остави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Интер мораше да прави пресврт на гостувањето кај Удинезе, но на крајот стигна до драматична победа, која само го зацврсти првото место на тимот на Симоне ...
| | веќе видена | слични

Лидерот во италијанската Серија А, Интер ја забележа 26. сезонска победа со што дополнително се доближи до остварување на посакуваната цел, а тоа е освојување ...
| | веќе видена | слични

Вo последниот натпревар од 31. коло во Серија А, Интер триумфираше со 1-2 на гостувањето кај Удинезе.Домаќините поведоа пред крајот на првиот дел под чудни ...
| | веќе видена | слични

Интер се врати на +14 во однос на Милан откако вечерва славеше на гостувањето кај Удинезе со 1-2, победата беше донесена во 95. минута кога Фратези рутински ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 202 | | | веќе видена

На прагот сме на еден историски подвиг, Македонија да биде земја членка на ЕУ! Ќе се согласите и вие, поминавме многу време во чекалната но исто така ќе се ...
сите 342 | | | веќе видена

Официјални претставници на Народниот фронт за мобилизација (ПМФ) првично ја опишаа експлозијата во базата Калсу во централен Ирак како резултат на воздушен ...
сите 132 | | | веќе видена

Синдикат на Полиција во Македонија (СПМ) поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во Скопје ...
сите 148 | | | веќе видена

Ако Иран одлучи да одговори на наводниот израелски напад на неговата територија на 19-ти април, можеби нема да мора да ги повлекува „ударите“ како што тоа го ...
сите 72 | | | веќе видена

Сиљановска Давкова додаде дека се тоа погрешни луѓе кои не се ниту избрани и нагласи дека подеднакво вина имаат и „првиот“ и „вториот“ премиер.„Наместо за ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Де Роси: Имавме среќа што освоивме бод, но судијата не досуди чист пенал (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: