МАЛКУ Е НЕРВОЗЕН, МУ ИСТЕКУВА МАНДАТОТ! Захарова објасни зошто Зеленски попушта околу преговорите со Русија

Портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија, Марија Захарова, коментирајќи ги изјавите на Владимир Зеленски за преговори со Русија без да се ...
| | веќе видена | слични

Украина можеби на крајот ќе мора да се согласи на некаков вид компромис со Русија за да се стави крај на конфликтот, изјави генералниот секретар на НАТО, Јенс ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Германскиот канцелар, Олаф Шолц повика на дополнителна западна поддршка за Украина во нејзината војна против Русија, велејќи дека Германија нема да се колеба ...
| | веќе видена | слични

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска апелираше до Западот да и помогне на Украина во војната против Русија, нагласувајќи дека Германија нема да се откаже од ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

Најмалку пет ракети се истрелани денеска од ирачкиот пограничен град Зума кон американската воена база во североисточна Сирија, изјавија за Ројтерс два ирачки ...
сите 599 | | | веќе видена

„Гласот за бројот еден на гласачкото ливче е гаранција дека Македонија нема да се враќа кон режимот. Гласот за нашиот претседател Стево Пендаровски е глас за ...
сите 500 | | | веќе видена

В среда на 24 април, граѓаните со својот глас за Стево Пендаровски избираат европска иднина. Изборот е кристално јасен, изборот е помеѓу подобра, европска ...
сите 200 | | | веќе видена

„Победуваме силно затоа што во секој од вас се раѓа чувство на вознемиреност и длабоко во себе знаете дека е во прашање Македонија. За нашата татковина се ...
сите 213 | | | веќе видена

„Тик-Ток“ изрази загриженост за слободата на говорот во врска со нацрт-законот усвоен од Претставничкиот дом на САД, со кој би се забранила популарната ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАЛКУ Е НЕРВОЗЕН, МУ ИСТЕКУВА МАНДАТОТ! Захарова објасни зошто Зеленски попушта околу преговорите со Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: