Разгледници од македонските градови и ретки фотографии од Охридската природа од 1891 на австрискиот научник ШУРМАНИ првпат изложени во Музејот на Македонија

Oригинални разгледници од збирката на Музејот на Македонија и оригинални фотографии од Македонија од 1891 од европски познатиот зоолог д-р Рудолф Штурани, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дебелите деца може да бидат изложени на поголем ризик да им биде дијагностицирана мултиплекс склероза во раната зрелост, покажува нова студија. Ризикот за ...
| | веќе видена | слични

Според новата сеопфатна опсервациска студија заснована на податоци од приближно 476.000 возрасни лица, раното изложување на тутун, без оглед дали станува збор ...
| | веќе видена | слични

Народниот музеј од Велес работи со само петмина вработени плус директорот. Со ваквата состојба ограничени се активностите кои треба да ги преземе за ...
| | веќе видена | слични

Во Штип почна манифестацијата „Пролетни денови на училишен спорт“, наменета за учениците од средните улиишта. Ова е проект на Општината во соработка со Сојузот ...
| | веќе видена | слични

Откако градоначалникот на Велес Марко Колев го одби барањето на „Кепс маунт груп“ за добивање нова „Б“ еколошка дозвола, концесионерот на депонијата со згура ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Обезноста е сериозна комплексна хронична болест и доколку не се препознае навреме, може да доведе до појава на околу 200 други хронични болести, предупредуваат ...
| | веќе видена | слични

Соработката на локалната власт во Општина Тетово со централната власт е на многу ниско ниво, велат од Општината. Убедени се дека причината за ова е што со ...
| | веќе видена | слични

Генетската причина може да е причина за дебелина кај децата, но сепак најчесто во нашата средина се среќаваме со деца кои се со дебелина предизвикана од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската војска соопшти дека извршила воздушни напади низ Појасот Газа насочени кон борците и инфраструктурата на Хамас, како и воздушни напади во кои ...
сите 949 | | | веќе видена

Поднесени се три кривични пријави против три лица од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување ...
сите 258 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 176 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 121 | | | веќе видена

„Велат дека тие договори не ги признаваат и ако дојдат на власт ќе ги поништат, наместо да ги отворат и да видат што пишува во нив, дека Македонци постојат, ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Разгледници од македонските градови и ретки фотографии од Охридската природа од 1891 на австрискиот научник ШУРМАНИ првпат изложени во Музејот на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: