Вучиќ: Срам да ти е Дора Бакојани, мизерија и беда


2 копии

Србија формира тим за борба против влезот на Косово во Советот на Европа. Шефот на дипломатијата, Ивица Дачиќ потврди за РТС дека е формиран тим за борба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на Србија формираше денеска, по налог на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, Работна група за координација на активностите на државните органи ...
| | веќе видена | слични

Ивица Дачиќ како гостин во Утринската програма на РТС изјави дека на чело на тимот ќе биде тој и директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија, Петар ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на опозициската Алијанса за иднината на Косово, поранешниот премиер Рамуш Харадинај, разговорите меѓу Косово и Србија во Брисел за прашањето за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за надворешни работи во техничкиот мандат Ивица Дачиќ денеска изјави дека за приемот на Приштина во Советот на Европа (СЕ) нема да се одлучува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на пратеничката група на опозицискиот Демократски сојуз на Косово (ЛДК), Арбен Гаши вели дека за време на владеењето на премиерот Албин Курти, кога е во ...
| | веќе видена | слични

Српскиот министер за надворешни работи во техничкиот мандат Ивица Дачиќ, кој е на чело на српската Влада по изборот на Ана Брнабиќ за претседател на ...
| | веќе видена | слични

Министерката за правда на Косово, Албулена Хаџиу објави дека на водачот на нападот на 24 септември во Бањска на северот на Косово, косовскиот Србин Милан ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Косово, Вјоса Османи, денеска го прими американскиот амбасадор Џефри Ховениер, со кого разговарала за последните случувања во земјата, со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Групата ги опиша овие наводи како „фабрикувани вести“ на платформата Телеграм, пренесува Ројтерс. Најмалку пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот ...
сите 378 | | | веќе видена

Денеска затвораме една историска епизода затоа што тоа што го видов низ Македонија, тоа што го почувствував, таа енергија, таа емоција која доаѓа од народот на ...
сите 382 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен ќе оди во Кина од 24 до 26 април на разговори со високи претставници во Шангај и Пекинг. Второто патување на ...
сите 307 | | | веќе видена

В среда на 24 април, граѓаните со својот глас за Стево Пендаровски избираат европска иднина. Изборот е кристално јасен, изборот е помеѓу подобра, европска ...
сите 200 | | | веќе видена

Синоќа во студиото на Македонската телевизија (МТВ) се одржа единствената дебата на кандидатите за претседател на Република Македонија пред првиот круг на ...
сите 331 | | | веќе видена

Приватните специјализанти по изборите ќе добијат поголем надомест, најави денеска ресорниот министер Илир Демири. -Сите приватни специјализанти добиваат ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ: Срам да ти е Дора Бакојани, мизерија и беда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: