Во тек се напорите за постигнување примирје во Газа

4 копии
2 копии

Повеќе од 13.000 деца се убиени во Појасот Газа од почетокот на израелската офанзива, соопшти денеска Детскиот фонд на Обединетите нации (УНИЦЕФ). УНИЦЕФ ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Преговорите за прекин на огнот меѓу Израел и палестинското движење Хамас треба да продолжат денеска во Катар, најавија египетските власти. Тоа ќе биде првпат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американски и јордански авиони денеска доставија прехранбени производи за Палестинците во Појасот Газа како дел од заедничката операција за доставување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секое трето дете на возраст под две години во северниот дел на Појасот Газа е акутно неисхрането и е на работ на глад, предупреди денеска Агенцијата на ОН за ...
| | веќе видена | слични

Првата пратка со поморска хуманитарна помош за Газа пристигна на брегот. Американската добротворна организација која стои зад мисијата Светска централна кујна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Табриз, на северот на земјата, во тек е комеморацијата и церемонијата на проштавање на загинатиот ирански претседател Eбрахим Раиси. Телото на Раиси до ...
сите 352 | | | веќе видена

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 477 | | | веќе видена

Апсењето на врховниот судија Наке Георгиев за земање на мито од 10 илјади евра е само уште една потврда дека Македонија со власта на СДС и ДУИ ниту била правна ...
сите 126 | | | веќе видена

Kaко што пишува грчкиот весник Катимерини, Атина го чека следниот потег на Скопје. „Атина ќе почека владата на Северна Македонија да положи заклетва пред да ...
сите 385 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 189 | | | веќе видена

Во врска со поставените реквизити за рингишпил во близина на спортскиот центар Борис Трајковски, Општина Карпош демантира дека е издадено какво било одобрение ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во тек се напорите за постигнување примирје во Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: