Од понеделник во Скопје издавање лични карти во надлежни полициски станици, според место на живеење


Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека почнува со нов начин на издавање лични карти за жителите на Скопје. - Анализата на успешноста на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски во серијата посети на полициски станици за граничен надзор, денеска ги посети полициските станици за граничен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска бил во работна посета на полициските станици за граничен надзор Танушевци и Блаце кои се надлежни за ...
| | веќе видена | слични

Денеска техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски ги посетил Полициските станици за граничен надзор Танушевци и Блаце кои се надлежни за контрола ...
| | веќе видена | слични

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев продолжува со инсистирањето дека чекањето во редици со часови и денови пред полициската ...
| | веќе видена | слични

Наместо по неколку пати да одите во полициска станица да проверувате дали ви е готова личната карта, тоа ќе може да се провери на веб сајтот на МВР. Овој ...
| | веќе видена | слични

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во изјава за Сител беше запрашан за конкретни бројки колку граѓани се фотографирани, а не ...
| | веќе видена | слични

ВО КУМАНОВО Е ВОВЕДЕН НОВ СИСТЕМ ЗА ПРОМЕНА НА ДОКУМЕНТИТЕ Процесот „прв дојден, прв услужен“ беше хаотичен, особено кога имате 2,1 милиони лични документи кои ...
| | веќе видена | слични

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во изјава за Сител беше запрашан за новиот пилот проект на МВР Земи бројче кој стартуваше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија денеска, на 105. седница која е во тек, ги објавува конечните резултати за распределба на мандатите за пратеници по изборни едници ...
сите 249 | | | веќе видена

Израелските сили, исто така, зазедоа дел од теренот во Рафа, јужен град во близина на египетската граница, кој е преполн со раселени луѓе. Израелската војска ...
сите 420 | | | веќе видена

Ахмети, не губи контрола, биди смирен, терај сo мултиетничката коалиција и биди конструктивна опозиција, му порача коалицијата Вреди на лидерот на ДУИ, Али ...
сите 130 | | | веќе видена

По три часа заврши состанокот на претседателството на Демократска унија за интеграција (ДУИ) во нивното седиште во тетовска Мала Речица, по што беше најавено ...
сите 44 | | | веќе видена

„Не забораваме и на другите правци на битките, освен на Харков: Краматорск, Покровски, Кураково, јужните правци - каде и да е тешко нашите сили му пружаат ...
сите 285 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од понеделник во Скопје издавање лични карти во надлежни полициски станици, според место на живеење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: