Од идната недела нестабилно со локални поројни врнежи

Метео анализа на Славчо Попоски: Како што рековме и претходно, во среда наутро речиси насекаде во регионот, како и на повеќе места во Македонија се очекува ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Метео анализа на Славчо Попоски: Продолжува периодот на променливо време во Македонија и со сончеви периоди. Денес попладне ќе има појава на локален дожд и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најнова прогноза на Славчо Поповски. Е тоа тие баба Марта, многу променлива и непредвидлива. Барем отсега гледано, средината на следната седмица ни носи појава ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Метео анализа на Славчо Попоски: Овој викенд како што и најавивме продолжуваат пролетните температури на воздухот. Тие ќе се искачуваат во интервалот од 12 до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 209 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти дека нејзините сили кои дејствуваат во Појасот Газа го пронашле телото на Рон Бинјамин, кој беше меѓу 252 лица заробени од ...
сите 34 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 90 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Конкретна соработка во делот на професионалниот развој, подобрување на образовниот систем, за дигитализација и искористување на ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од идната недела нестабилно со локални поројни врнежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: