Личните карти од понеделник ќе се подигнуваат во полициските станици


Од понеделник граѓаните ќе треба да ги подигнуваат личните карти од полициските станици во општините каде се заведени дека живеат по лична карта. Ако сте од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски во серијата посети на полициски станици за граничен надзор, денеска ги посети полициските станици за граничен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во интервју за Прес24, дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, беше запрашан за потребата од моделот на Владата согласно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска бил во работна посета на полициските станици за граничен надзор Танушевци и Блаце кои се надлежни за ...
| | веќе видена | слични

Денеска техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски ги посетил Полициските станици за граничен надзор Танушевци и Блаце кои се надлежни за контрола ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Митко Бојмацалиев за време на денешната посета на СВР Струмица одговорајќи на новинарско прашање, изјави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев денес при својата посета на СВР Струмица одговари на новинарско прашање за актуелната ...
| | веќе видена | слични

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев денес во работна посета на СВР Струмица одговарајќи на новинарски прашања, беше запрашан ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев оствари работна посета на подрачјето на СВР Струмица каде што оствари работни средби со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија денеска, на 105. седница која е во тек, ги објавува конечните резултати за распределба на мандатите за пратеници по изборни едници ...
сите 249 | | | веќе видена

Израелските сили, исто така, зазедоа дел од теренот во Рафа, јужен град во близина на египетската граница, кој е преполн со раселени луѓе. Израелската војска ...
сите 420 | | | веќе видена

Ахмети, не губи контрола, биди смирен, терај сo мултиетничката коалиција и биди конструктивна опозиција, му порача коалицијата Вреди на лидерот на ДУИ, Али ...
сите 130 | | | веќе видена

По три часа заврши состанокот на претседателството на Демократска унија за интеграција (ДУИ) во нивното седиште во тетовска Мала Речица, по што беше најавено ...
сите 44 | | | веќе видена

„Не забораваме и на другите правци на битките, освен на Харков: Краматорск, Покровски, Кураково, јужните правци - каде и да е тешко нашите сили му пружаат ...
сите 285 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Личните карти од понеделник ќе се подигнуваат во полициските станици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: