По 14 часа конечно нормализиран сообраќајот на патот Скопје – Блаце

Вечерва околу 20 часот, по повеќе од 14 часа застој, конечно нормално функционира сообраќајот на патот Скопје – Граничен премин Блаце. Сообраќајот во двата ...
| | веќе видена | слични

Огромен метеж и редици од автомобили се случуваат во моментов на граничниот премин Табановце за влез во Србија. Наши сограѓани кои се затекнале таму велат ...
| | веќе видена | слични

На граничниот премин Џепиште – Требиште, во првите два месеца од годинава забележана е зголемена фреквенција на патници, споредено со истиот период минатата ...
| | веќе видена | слични

На граничните премини „Блато“ и „Џепиште“, на македонско – албанската граница кај Дебар, во првите два месеца од годинава забележана е зголемена фреквенција на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државната изборна комисија денеска, на 105. седница која е во тек, ги објавува конечните резултати за распределба на мандатите за пратеници по изборни едници ...
сите 249 | | | веќе видена

Израелските сили, исто така, зазедоа дел од теренот во Рафа, јужен град во близина на египетската граница, кој е преполн со раселени луѓе. Израелската војска ...
сите 420 | | | веќе видена

Ахмети, не губи контрола, биди смирен, терај сo мултиетничката коалиција и биди конструктивна опозиција, му порача коалицијата Вреди на лидерот на ДУИ, Али ...
сите 130 | | | веќе видена

По три часа заврши состанокот на претседателството на Демократска унија за интеграција (ДУИ) во нивното седиште во тетовска Мала Речица, по што беше најавено ...
сите 44 | | | веќе видена

„Не забораваме и на другите правци на битките, освен на Харков: Краматорск, Покровски, Кураково, јужните правци - каде и да е тешко нашите сили му пружаат ...
сите 285 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По 14 часа конечно нормализиран сообраќајот на патот Скопје – Блаце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: