Слаб снег провејува на Попова-Шапка, нема опасност по коловозот

Слаб снег провејува на Попова-Шапка кој во моменов не се задржува на коловозот, соопшти попладнево ЈП Македонијапат. Сообраќајот на државните патишта се одвива ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно, пo влажни коловози. Сите патни правци во државата се проодни, соопштија од Ј.П. Македонијапат. Слаб снег, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сообраќајот на регионалниот пат Прилеп - Витолишта, на потегот од селото Штавица кон селото Бонче се одвива наизменично, по една лента, соопшти АМСМ. Поради ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државната изборна комисија денеска, на 105. седница која е во тек, ги објавува конечните резултати за распределба на мандатите за пратеници по изборни едници ...
сите 249 | | | веќе видена

Израелските сили, исто така, зазедоа дел од теренот во Рафа, јужен град во близина на египетската граница, кој е преполн со раселени луѓе. Израелската војска ...
сите 420 | | | веќе видена

Ахмети, не губи контрола, биди смирен, терај сo мултиетничката коалиција и биди конструктивна опозиција, му порача коалицијата Вреди на лидерот на ДУИ, Али ...
сите 130 | | | веќе видена

По три часа заврши состанокот на претседателството на Демократска унија за интеграција (ДУИ) во нивното седиште во тетовска Мала Речица, по што беше најавено ...
сите 44 | | | веќе видена

„Не забораваме и на другите правци на битките, освен на Харков: Краматорск, Покровски, Кураково, јужните правци - каде и да е тешко нашите сили му пружаат ...
сите 285 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Слаб снег провејува на Попова-Шапка, нема опасност по коловозот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: