Мосад: Хамас не е заинтересиран за примирје пред Рамазан


2 копии

Бенјамин Нетанјаху одговори на повикот на Чак Шумер, лидерот на американскиот Сенат и сојузник на Џо Бајден, Израел да одржи нови избори. Шумер во четвртокот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Преговорите за прекин на огнот меѓу Израел и палестинското движење Хамас треба да продолжат денеска во Катар, најавија египетските власти. Тоа ќе биде првпат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шефот на Мосад, Дејвид Барнеа, се очекува да ги продолжи разговорите за прекин на огнот во Појасот Газа со катарскиот премиер Шеик Мохамед бин Абдулрахман Ал ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Американски Држави ја финализираат својата нацрт-резолуција за прекин на огнот меѓу Израел и Хамас, по што ќе бараат гласање за документот пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант вети дека ќе користи американско оружје само во согласност со меѓународното право, во писмо до американската влада, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Хамас која досега бараше конечен прекин на огнот во Газа пред размената на израелски заложници за палестински затвореници, сега е подготвен за шестнеделен ...
| | веќе видена | слични

Палестинската милитантна група Хамас соопшти дека пред посредниците во потенцијалниот договор со Израел ја претставила својата „визија за мировен договор, што ...
| | веќе видена | слични

Најважниот еврејски демократ во Конгресот и лидер на сенатското мнозинство, Чак Шумер, кој е докажан поддржувач на Израел, жестоко и директно го нападна вчера ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 514 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 189 | | | веќе видена

Во врска со поставените реквизити за рингишпил во близина на спортскиот центар Борис Трајковски, Општина Карпош демантира дека е издадено какво било одобрение ...
сите 51 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 38 | | | веќе видена

Апсурдно и нов облик на антисемитизам, вака израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го оцени барањето на главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд во Хаг ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мосад: Хамас не е заинтересиран за примирје пред Рамазан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: