Седум кандидати за претседател во првиот круг, ќе има ли реприза на дуелот Пендаровски – Силјановска во вториот круг?


Откако вчера заврши рокот за собирање граѓански потписи, седуммина кандидати се најдоа на списокот на Државната изборна комисија. Сега таа ќе проверува колку ...
| | веќе видена | слични

На социјалните мрежи деновиве сњ појавија невкусни шеги на сметка на физичкиот изглед на вицепремиерот Бојан Маричиќ. На фотографијата која се споделува ...
| | веќе видена | слични

Партијата на Али Ахмети која 22 години е на власт и има контрола врз огромен број важни ресурси во државата повеќе месеци работи на прибирање на материјали со ...
| | веќе видена | слични

Иако официјално не е започната кампањата, неофицијално, претседателските кандидати наголемо се промовираат на своите профили на социјалните мрежи. Кандидатот ...
| | веќе видена | слични

Министерот Бујар Османи е должен да објасни зошто и врз основа на какви анализи и аргументи ОБВСЕ оценил дека изборите во Македонија можат да предизвикат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Албанската опозиција го обвинува Бујар Османи за, како што велат, оценката за земјава од страна на ОБСЕ како кревка демократија. Поради страв од нерегуларности ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Маричиќ, Османи и Груби да не ги злоупотребуваат службените возила како до сега, секоја злоупотреба ќе биде истражена по 8 мај. Функционерите од СДС и ДУИ кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Канцеларијата на ОБСЕ-ОДИХР, поради стравот од изборни нерегуларности на наредните претседателски и парламентарни избори во Северна Македонија, одлучи овој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 477 | | | веќе видена

Иран остана без претседател. По бројните контроверзни информации, доцна синоќа беше потврдено дека Ебрахим Раиси загинал во хеликоптерска несреќа. Иранската ...
сите 256 | | | веќе видена

Засега не постои никаква намера за активирање на процедурата за прекршување на Договорот од Преспа, истакна министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 374 | | | веќе видена

Израелскиот министер за финансии Безалел Смотич рече дека сите Израелци треба да се чувствуваат како да е распишана потерница против нив и ги повика ...
сите 320 | | | веќе видена

„Со оглед на тоа каква е ситуацијата дека ВМРО-ДПМНЕ како победник на овие избори и иден мандатар и креатор на идната влада јас сум длабоко убеден дека тој ...
сите 320 | | | веќе видена

Ја очекуваме новата Влада на ... Македонија, да положи свечена заклетва , да ги слушнеме позициите, но првите знаци не се добри, не се охрабрувачки. Ние ги ...
сите 210 | | | веќе видена

Јавното обвинителство издало наредба за обдукција на починатиот притвореник во казнено поправната установа Затвор Куманово (К‘шање), соопштија денеска од ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седум кандидати за претседател во првиот круг, ќе има ли реприза на дуелот Пендаровски – Силјановска во вториот круг?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: