ТОШКОВСКИ: Во Куманово тестиран системот „Земи бројче“, за полесно издавање на лични документи


Во Куманово денеска беше тестиран системот „Земи бројче“ со цел да се олесни постапката поврзана со процесот на издавање на лични документи, објави министерот ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за Прес24, дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, беше запрашан за потребата од моделот на Владата согласно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска бил во работна посета на полициските станици за граничен надзор Танушевци и Блаце кои се надлежни за ...
| | веќе видена | слични

Денеска техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски ги посетил Полициските станици за граничен надзор Танушевци и Блаце кои се надлежни за контрола ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Митко Бојмацалиев за време на денешната посета на СВР Струмица одговорајќи на новинарско прашање, изјави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев денес при својата посета на СВР Струмица одговари на новинарско прашање за актуелната ...
| | веќе видена | слични

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев денес во работна посета на СВР Струмица одговарајќи на новинарски прашања, беше запрашан ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев оствари работна посета на подрачјето на СВР Струмица каде што оствари работни средби со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Во интервју за ТВ Тера, дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев запрашан дали треба понатаму да постои пржинска влада инстакна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политика Ебрахим Раиси загина во хеликоптерска несреќа во северозападниот дел на Иран. Раиси беше претседател на Иран од 2021 година и ја водеше земјата во ...
сите 132 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 233 | | | веќе видена

САД го поддржуваат Преспанскиот договор со Грција и беа разочарани што претседателката Гордана Сиљановска-Давкова не го користеше уставното име С. Македонија ...
сите 29 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 609 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 77 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Конкретна соработка во делот на професионалниот развој, подобрување на образовниот систем, за дигитализација и искористување на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТОШКОВСКИ: Во Куманово тестиран системот „Земи бројче“, за полесно издавање на лични документи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: