Се заканил на вработениот, па ги украл парите - Ограбена обложувалница во Карпош

Завчера во Скопје била ограбена спортска обложувалница. - На 07.03.2024 во 21.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на подрачје ...
| | веќе видена | слични

Охриѓанка си го напуштила домот и заминала да работи во странство, а оттогаш никој не може да стапи во контакт со неа. Затоа тие ја пријавиле во Полиција. „На ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
4 копии

Вчера околу 13.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во кругот на Кванташки пазар во Скопје било истакнато знаме на Република Северна Македонија, на кое ...
| | веќе видена | слични

Двајца работници во текот на вчерашниот ден се здобиле со повреди додека извршувале работни задачи во фирма и куќа во Скопје и Прилеп. „На 14.03.2024 во 09.40 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ставовите од ЕУ и НАТО, но и внатрешните реакции во Грција, односно позициите на опозициските партии и секако на Владата во однос на Договорот од Преспа и ...
сите 424 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски, ги објави првичните резултати од одржаните претседателски и парламентарни избори. Гордана ...
сите 278 | | | веќе видена

По одлуките на Државната изборна комисија (ДИК) за приговорите за изборните резултати, дел од коалициите најавија жалби до Управниот суд. Од 27 приговори што ...
сите 230 | | | веќе видена

Лидерот на Демократски сојуз, Павле Трајанов најави дека коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ, на која од неодамна припаѓа и неговата партија, наскоро ќе обезбеди вкупно ...
сите 257 | | | веќе видена

„Во тек се подготовки за процесите што ќе се случуваат во партијата, согласно статутарните постапки и она што беше јавно соопштено досега, по изборите. ...
сите 124 | | | веќе видена

Денеска околу 03.35 часот во Полициската станица Кисела Вода во Скопје било пријавено дека на подрачје на Кисела Вода било опожарено паркирано патничко возило ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се заканил на вработениот, па ги украл парите - Ограбена обложувалница во Карпош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: