Седум кандидати официјално влегуваат во трка за претседател на Македонија


На полноќ истече рокот за собирање потписи за претседателските кандидатури за претстојните избори и официјално е – добивме седум кандидати кои влегуваат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Албанската опозиција го обвинува Бујар Османи за, како што велат, оценката за земјава од страна на ОБСЕ како кревка демократија. Поради страв од нерегуларности ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Канцеларијата на ОБСЕ-ОДИХР, поради стравот од изборни нерегуларности на наредните претседателски и парламентарни избори во Северна Македонија, одлучи овој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Секој ден се повеќе се докажува дека албанската опозиција е во континуирана координација со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и со онаа на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заклучно со вчерашниот ден, четврток, 14 март, вкупно 4.859 лица извршиле увид на своите податоци во Избирачкиот список во подрачните одделенија и канцеларии ...
| | веќе видена | слични

Првите анкети на партијата ДУИ покажуваат претседателскиот кандидат Бујар Османи ќе биде сигурен учесник во вториот круг од изборите, нагласил министерот за ...
| | веќе видена | слични

Дали изјавата на министерот за надворешни работи, Бујар Османи од пред неколку дена ја отвори „забранетата тема“ и многумина што мислат дека Македонија е ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија и висок функционер на ДУИ, Крешник Бектеши одговарајќи на новинарски прашања откри дека првичните анкети на партијата велат дека ...
| | веќе видена | слични

За дваесеттина денови започнува кампањата за претседателските избори чиј прв круг е закажан за 24 април. Иако има уште доста до официјалниот старт на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 202 | | | веќе видена

Израелските власти не се задоволни од фактот дека повеќе земји ќе ја признаат Палестина. Тие велат дека ова е награда за палестинската терористичка група ...
сите 368 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 324 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седум кандидати официјално влегуваат во трка за претседател на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: