Насилство во Кисела Вода: Мајка и ќерка пријавиле дека биле нападнати

Вчера доцна по полноќ, 35-годишна жена пријавила дека на подрачјето на Кисела Вода, таа и нејзината мајка биле физички нападнати од нејзиниот сопруг Д.Н.(57), ...
| | веќе видена | слични

Охриѓанка си го напуштила домот и заминала да работи во странство, а оттогаш никој не може да стапи во контакт со неа. Затоа тие ја пријавиле во Полиција. „На ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
4 копии

Вчера околу 13.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во кругот на Кванташки пазар во Скопје било истакнато знаме на Република Северна Македонија, на кое ...
| | веќе видена | слични

Двајца работници во текот на вчерашниот ден се здобиле со повреди додека извршувале работни задачи во фирма и куќа во Скопје и Прилеп. „На 14.03.2024 во 09.40 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 209 | | | веќе видена

Иако се уште не е позната судбината на иранскиот претседател Ебрахим Раиси и другите патници во хеликоптерот кој „тврдо се приземји“, ваквиот настан има ...
сите 97 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти дека нејзините сили кои дејствуваат во Појасот Газа го пронашле телото на Рон Бинјамин, кој беше меѓу 252 лица заробени од ...
сите 34 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Насилство во Кисела Вода: Мајка и ќерка пријавиле дека биле нападнати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: