На 2,9 отсто намалена инфлацијата во Грција во февруари


2 копии

Нарушените транспортни врски со Истокот поради блокадите во Црвеното Море значително ја поскапеа испораката на репроматеријали и опрема и е нов предизвик за ...
| | веќе видена | слични

Даниел Цеков од Здружението за градежништвото индустријата на градежни материјали и неметалите при Стопанската комора за МИА вели дека индустријата на градежни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во јануари 2024 година, во споредба со декември 2023 година индустриско производство е намалено за 3,2 отсто во еврозоната и за 2,1 отсто во ЕУ, покажуваат ...
| | веќе видена | слични

Цените во земјоделството во февруари 2024 година, во однос на истиот месец од претходната година, кај инпутот (трошоци во средства и инвестиции во ...
| | веќе видена | слични

Индустриското производство во еврозоната и во Европската унија остро падна во јануари, останувајќи на нивото од крајот на 2023 година, покажа во средата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бројот на работници во индустријата во јануари годинава во однос на јануари лани е зголемен за 2,6 осто, објави денеска Државниот завод за статистика (ДЗС). ...
| | веќе видена | слични

Според статистичките податоци, во државата се зголемил бројот на работници во индустријата, а во текстилот имало откази. Најголем пораст на бројот на ...
| | веќе видена | слични

Хотелиерите во скијачкиот центар Банско од оваа недела ги намалуваат цените, соопшти Сојузот на туристички бизниси во градот. Цените на картичките за објектите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 202 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 324 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На 2,9 отсто намалена инфлацијата во Грција во февруари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: