И КАЖУВАМЕ ЗБОГУМ НА ЗИМАТA: Подгответе се за поинтензивни Атмосферски процеци, силен јужен ветер, невреме и високи температури!

Метео анализа на Славчо Попоски: Вчера ги имавме првите поинтензивни Атмосферски процеси во Македонија за оваа сезона, па така особено поширокиот регион на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најнова прогноза на Славчо Поповски. Е тоа тие баба Марта, многу променлива и непредвидлива. Барем отсега гледано, средината на следната седмица ни носи појава ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Метео анализа на Славчо Попоски: Овој викенд како што и најавивме продолжуваат пролетните температури на воздухот. Тие ќе се искачуваат во интервалот од 12 до ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Според УХМР, времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Има најави за слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали цензусот за претседател се постигна со гласовите на Албанците? Кои беа реализираните сценарија на албанските политички партии и коалиции околу изборот на ...
сите 619 | | | веќе видена

Рече дека лекарите му дозволиле да помине само неколку минути со тешко повредениот Фицо, пренесува Та3. „Лекарите во Банска Бистрица завршија одлична работа. ...
сите 351 | | | веќе видена

Коалицијата „Вреди“ на почетокот на јавната седница пред Управниот суд ја повлече тужбата по одлуката на ДИК за одбивање на нивниот приговор за избирачко место ...
сите 274 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 166 | | | веќе видена

Идната Влада во Македонија на Коалицијата „Твоја Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ има намера како главен приоритет да го има бизнисот и економскиот развој ...
сите 173 | | | веќе видена

Според израелските медиуми, војниците загинале вчера во пријателски оган од израелски тенкови за време на судир со милитанти на Хамас.според извештаите тенкот ...
сите 434 | | | веќе видена

Министерот за здравство во техничката Влада Илир Демири денеска изјави дека разрешувањето на директорот на Клиниката за токсикологија Данил Петровски не е ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И КАЖУВАМЕ ЗБОГУМ НА ЗИМАТA: Подгответе се за поинтензивни Атмосферски процеци, силен јужен ветер, невреме и високи температури!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: