Жена турната од зграда во Охрид

2 копии
5 копии

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело- Неовластено производство и пуштање во ...
| | веќе видена | слични

Млад кичевец нападнал полицајци на должност. ОВР Кичево поднесе кривична пријава против А.Х.(26) од Кичево поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ОВР Ресен поднесе кривична пријава против 44-годишниот И.Ј. од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „демнење“, извести МВР. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје вчера во Скопје го лишиле од слобода Ш.И.(32) од Скопје, кој бил баран поради постоење ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против шест лица од Тетово, меѓу кои и два малолетници, затоа што во текот на јуни 2023 година извршиле обљуба врз ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 209 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти дека нејзините сили кои дејствуваат во Појасот Газа го пронашле телото на Рон Бинјамин, кој беше меѓу 252 лица заробени од ...
сите 34 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 90 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Конкретна соработка во делот на професионалниот развој, подобрување на образовниот систем, за дигитализација и искористување на ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жена турната од зграда во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: