Израел ќе продолжи со офанзивата против Хамас

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен повтори дека Израел треба да ги заштити цивилите пред неговата планирана операција во Рафа на југот на Појасот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска ги одобри плановите за воена операција во Рафа во јужниот дел на Појасот Газа, соопшти неговиот кабинет. ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху попладнево одобри план за воена операција во Рафа, а израелската армија се подготвува да ги евакуира цивилите на ...
| | веќе видена | слични

Кабинетот на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху објави дека новиот предлог за примирје во Појасот Газа, кој претставниците на Хамас го претставија пред ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот израелски премиер Нафтали Бенет во изјава за Си-Ен-Ен повтори дека воената операција на неговата земја во Рафах е неопходна за да се елиминира ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во Табриз, на северот на земјата, во тек е комеморацијата и церемонијата на проштавање на загинатиот ирански претседател Ибрахим Раиси. Телото на Раиси до ...
сите 352 | | | веќе видена

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 477 | | | веќе видена

Апсењето на врховниот судија Наке Георгиев за земање на мито од 10 илјади евра е само уште една потврда дека Македонија со власта на СДС и ДУИ ниту била правна ...
сите 123 | | | веќе видена

Kaко што пишува грчкиот весник Катимерини, Атина го чека следниот потег на Скопје. „Атина ќе почека владата на Северна Македонија да положи заклетва пред да ...
сите 385 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 189 | | | веќе видена

Во врска со поставените реквизити за рингишпил во близина на спортскиот центар Борис Трајковски, Општина Карпош демантира дека е издадено какво било одобрение ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израел ќе продолжи со офанзивата против Хамас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: