Благ пад на инфлацијата во февруари


Време зa читање: 2 минути Листа со над 2.500 производи – прехранбени и земјоделски, кои ќе бидат со ограничена маржа, подготви Министерството за економја, а ќе ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Листата на производи која произлегува од Законот за нефер трговски практики е веќе подготвена, има над 2.500 земјоделски и прехранбени производи и е доставена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Производителите да не подлегнуваат на притисокот на одредени трговци, кои во вакуумот до практичната примена на Законот за нефер практики, неофицијално ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Организацијата на потрошувачи се уште ја нема добиено листата со производи кои треба да поевтинат со законот за нефер трговски практики. Кои прехрабени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 202 | | | веќе видена

Израелските власти не се задоволни од фактот дека повеќе земји ќе ја признаат Палестина. Тие велат дека ова е награда за палестинската терористичка група ...
сите 367 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 326 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Благ пад на инфлацијата во февруари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: