Клучни трендови во технологијата во наредната деценија


4 копии

Богатите земји доживуваат рекордно високо ниво на човечки развој, додека половина од најсиромашните земји во светот остануваат под нивото на напредок што го ...
| | веќе видена | слични

Зголемената политичка поларизација и недоверба резултира со застој на глобалните предизвици Нерамномерниот напредок во развојот ги остава најсиромашните земји ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Под покровителство на Меѓународното здружение на контролори (ICV- International Controller Verein), консултанската компанија ...
| | веќе видена | слични

 Детали среда, 13 март 2024 Што мислат студентите од Бреинстер Некст колеџ за лидерството? Како практичниот начин на образование поддржува млади што сакаат да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со дополнување на уште една студиска програма за додипломски студии Европскиот кампус на Универзитетот Јорк, СИТИ Колеџ го започна уписот на нови студенти за ...
| | веќе видена | слични

Запознајте ги студентите од Бреинстер Некст колеџ што размислуваат различно и го редефинираат значењето на учењето. Бреинстер Некст колеџ, првиот практичен ...
| | веќе видена | слични

Мила е многу изненадена од професорите, на кои многу лесно можеш да им пристапиш, да ги најдеш, да разговараш со нив. Вели дека тие те знаат по име иако тоа се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Иџет Мемети утре ќе оди во Кривичниот суд да дознае зошто обвинителството бара тој да не ја напушта државата. Поранешниот народен правобранител и актуелен ...
сите 206 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 322 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена

Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение. Пожарот го потврди и oд полицијата. „Вчера во 19.55 часот во СВР ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клучни трендови во технологијата во наредната деценија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: