„Отворен Балкан“ закана за одлив на кадар


Српскиот портал Н1, направи анализа на понудата и атрактивноста на работните места откако Отворен Балкан беше и официјално промовиран. Анализата ја пренесуваме ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Фактот дека работната сила може да се движи во Македонија, Албанија и Србија, земји кои се дел од иницијативата „Отворен Балкан“, дава надеж дека земјава ќе ...
| | веќе видена | слични

Економистите предвидуваат дека платите во приватниот сектор ќе растат во иднина, но не поради политичките ветувања, туку поради тоа што голем дел од ...
| | веќе видена | слични

Партиите тргнаа во „лов“ на гласови. Пред избори, редовно ветуваат поголеми плати, пензии… СДСМ ветува повисоки плати доколку добие шанса за нов мандат. ...
| | веќе видена | слични

Над 700 македонци изразиле интерес за работа или во Албанија или во Србија, за неполна недела откако се отвори единствениот пазар на трудот во Отворен Балкан. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 202 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 324 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Отворен Балкан“ закана за одлив на кадар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: