Битиќи ќе поднесе нова претставка до Комисијата за заштита од конкуренција

Вицепремиерот за економски прашања Фамир Битиќи денеска најави дека ќе поднесе нова претставка до Комисијата за заштита од конкуренција доколку се утврди дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Законот за нефер трговски практики вчера помина на собраниска седница. Неговата примена се очекува да влијае врз намалувањето на цените на земјоделските и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 4 минути Пратениците го изгласаа Законот за забрана на нефер трговски практики во синџирот на снабдување на земјоделски и прехранбени ...
| | веќе видена | слични

Законот за забрана на нефер трговски практики кончено е усвоен во Собранието и доби 82 гласа „ЗА“. Со овој закон треба да се стави ред во цените на овошјето ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Законот за забрана на нефер трговски практики, со кој се очекува намалување на цените на прехранбените производи, е изгласан на денешната собраниска седница. ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува дека веќе е создаден ред со цените на храната по завршувањето на мерката „гарантирана цена“ откако дел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија денеска, на 105. седница која е во тек, ги објавува конечните резултати за распределба на мандатите за пратеници по изборни едници ...
сите 249 | | | веќе видена

Израелските сили, исто така, зазедоа дел од теренот во Рафа, јужен град во близина на египетската граница, кој е преполн со раселени луѓе. Израелската војска ...
сите 420 | | | веќе видена

Ахмети, не губи контрола, биди смирен, терај сo мултиетничката коалиција и биди конструктивна опозиција, му порача коалицијата Вреди на лидерот на ДУИ, Али ...
сите 130 | | | веќе видена

По три часа заврши состанокот на претседателството на Демократска унија за интеграција (ДУИ) во нивното седиште во тетовска Мала Речица, по што беше најавено ...
сите 44 | | | веќе видена

„Не забораваме и на другите правци на битките, освен на Харков: Краматорск, Покровски, Кураково, јужните правци - каде и да е тешко нашите сили му пружаат ...
сите 285 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи ќе поднесе нова претставка до Комисијата за заштита од конкуренција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: