Што се случува на пазарот со цените на прехранбените производи


Некои од цените сѐ уште се непроменети бидејќи набавките биле направени во текот на февруари кога важеа мерките. Но дел од маркетите и пазарите веќе алармантно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Законот за нефер трговски практики вчера помина на собраниска седница. Неговата примена се очекува да влијае врз намалувањето на цените на земјоделските и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 4 минути Пратениците го изгласаа Законот за забрана на нефер трговски практики во синџирот на снабдување на земјоделски и прехранбени ...
| | веќе видена | слични

Законот за забрана на нефер трговски практики кончено е усвоен во Собранието и доби 82 гласа „ЗА“. Со овој закон треба да се стави ред во цените на овошјето ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Законот за забрана на нефер трговски практики, со кој се очекува намалување на цените на прехранбените производи, е изгласан на денешната собраниска седница. ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува дека веќе е создаден ред со цените на храната по завршувањето на мерката „гарантирана цена“ откако дел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 210 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи локално во ...
сите 250 | | | веќе видена

Протече првата снимка од соборениот хеликоптер: „Целосно изгорел“ Потврдено е дека Иранскиот претседател Ебрахим Раиси е мртов откако иранските агенции ...
сите 106 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

Косовскиот премиер, Албин Курти на денешната средба со потсекретарката за јавна дипломатија на Стејт департментот на САД, Елизабет Ален, која престојува во ...
сите 30 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 609 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што се случува на пазарот со цените на прехранбените производи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: