Бектеши: Ќе реагираме ако има злоупотреби со цените до стартот на законот за забрана на нефер трговски практики

Министерството за економија ќе носи одлуки кои, според ресорниот министер Крешник Бектеши, нема да бидат во прилог на одредени групи кои би направиле ...
| | веќе видена | слични

Собранието го донесе Законот за нефер трговски практики. Со 82 гласа „за“ и ниту еден против пратениците го донесоа Законот за забрана за нефер трговски ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Пратениците го изгласаа Законот за забрана на нефер трговски практики во синџирот на снабдување на земјоделски и прехранбени ...
| | веќе видена | слични

Законот за забрана на нефер трговски практики кончено е усвоен во Собранието и доби 82 гласа „ЗА“. Со овој закон треба да се стави ред во цените на овошјето ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Законот за забрана на нефер трговски практики, со кој се очекува намалување на цените на прехранбените производи, е изгласан на денешната собраниска седница. ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува дека веќе е создаден ред со цените на храната по завршувањето на мерката „гарантирана цена“ откако дел ...
| | веќе видена | слични

Со Законот се уредуваат условите и начинот како ќе се врши трговија со земјоделски и прехранбени производи. Неговата примена се очекува да влијае во намалување ...
| | веќе видена | слични

Собранието денеска на седница го изгласа Законот за забрана на нефер трговски практики предложен од Министерството за економија, со кој се очекува да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Како што јави „Си-Ен-Ен“, предложениот договор добил зелено светло од Израел пред амандманот, а вклучувал ослободување на киднапираните израелски заложници во ...
сите 378 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 425 | | | веќе видена

Иџет Мемети утре ќе оди во Кривичниот суд да дознае зошто обвинителството бара тој да не ја напушта државата. Поранешниот народен правобранител и актуелен ...
сите 206 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена

Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение. Пожарот го потврди и oд полицијата. „Вчера во 19.55 часот во СВР ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Ќе реагираме ако има злоупотреби со цените до стартот на законот за забрана на нефер трговски практики

Од:
До кого (е-маил):
Порака: