БЕКТЕШИ: Ќе нема големо зголемување на цените на производите кои до крајот на февруари беа со гарантирани цени

Министерството за економија ќе носи одлуки кои нема да бидат во прилог на одредени групи кои би направиле злоупотреби и енормно зголемување на цените во ...
| | веќе видена | слични

Собранието го донесе Законот за нефер трговски практики. Со 82 гласа „за“ и ниту еден против пратениците го донесоа Законот за забрана за нефер трговски ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Пратениците го изгласаа Законот за забрана на нефер трговски практики во синџирот на снабдување на земјоделски и прехранбени ...
| | веќе видена | слични

Законот за забрана на нефер трговски практики кончено е усвоен во Собранието и доби 82 гласа „ЗА“. Со овој закон треба да се стави ред во цените на овошјето ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Законот за забрана на нефер трговски практики, со кој се очекува намалување на цените на прехранбените производи, е изгласан на денешната собраниска седница. ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува дека веќе е создаден ред со цените на храната по завршувањето на мерката „гарантирана цена“ откако дел ...
| | веќе видена | слични

Со Законот се уредуваат условите и начинот како ќе се врши трговија со земјоделски и прехранбени производи. Неговата примена се очекува да влијае во намалување ...
| | веќе видена | слични

Собранието денеска на седница го изгласа Законот за забрана на нефер трговски практики предложен од Министерството за економија, со кој се очекува да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 202 | | | веќе видена

Израелските власти не се задоволни од фактот дека повеќе земји ќе ја признаат Палестина. Тие велат дека ова е награда за палестинската терористичка група ...
сите 367 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 326 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БЕКТЕШИ: Ќе нема големо зголемување на цените на производите кои до крајот на февруари беа со гарантирани цени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: