МАКРОН ВО ЧЕШКА: Мораме да се соочиме со предизвиците, сојузниците на Украина „да не бидат кукавици“ пред „незапирливата“ Русија

Претседателот на Франција, Емануел Макрон денеска во Прага ги повика сојузниците на Украина „да не бидат кукавици“ пред „незапирливата“ Русија. - Секако дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одбранбената индустрија може да ѝ донесе победа на Русија во Украина зашто произведува трипати повеќе артилериска муниција отколку што на Киев може да му ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија продолжува да го турка планот да му испрати на Киев речиси три милијарди евра од профитот генериран од рускиот смрзнат имот поради ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за одбрана Фатмир Медиу, коментирајќи ја изјавата на Канцеларијата на НАТО во Брисел дека „приоритет на Алијансата во Албанија е премин од ...
| | веќе видена | слични

Нови ескалации на тензиите меѓу Берлин и Париз целосно ескалираа кога германскиот министер за одбрана Борис Писториус врати на францускиот претседател Емануел ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од Канцеларијата на НАТО во Брисел во врска со идејата за ревитализација на индустријата за оружје во Албанија, за албанската телеграфска агенција АТА ...
| | веќе видена | слични

Се чини дека Русија е на пат да произведе речиси три пати повеќе артилериска муниција од САД и Европа, што е клучна предност пред она што се очекува да биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАКРОН ВО ЧЕШКА: Мораме да се соочиме со предизвиците, сојузниците на Украина „да не бидат кукавици“ пред „незапирливата“ Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: