Автомобил излета во водите на Охридското Езеро кај Струга

Автомобил утрово излетал во водите на Охридското Езеро на влезот во Струга, повредени нема. Случајот го потврди портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски, кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вработени во приватна геодетска фирма од Скопје останале заробени во возило кое било цел на напаѓачи. Според пријавеното, во понеделникот двајцата вработени со ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Триесет и двегодишна жена од Крива Паланка пријавила дека Б.Д. од Штип извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка. Се преземаат мерки за расчистување на ...
| | веќе видена | слични

Жена е повредена откако врз неа паднал метален предмет поставен од изведувач кој го реконструира малиот градски плоштад, во друг одделен случај оштетен е и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 675 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

Министерството за здравство денеска го повтори ставот дека решение за приватните специјализанти кои од понеделникот се во штрајк ќе има по изборите. - ...
сите 198 | | | веќе видена

- Американската администрација покажа дека го прифаќа планот што претходно го претстави окупаторската влада за воената операција во Рафа, во замена за ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Автомобил излета во водите на Охридското Езеро кај Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: