„Валкана кампања“ пред стартот на кампањата


2 копии

Нападите на СДС се секојдневни, но се празни флоскули бидејќи немаат што да понудат, вели портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски одговарајќи на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Изборот пред граѓаните на претстојните претседателски избори е помеѓу борба за европска иднина со СДСМ или заглавени во изолација со ДПМНЕ, изјави на денешната ...
| | веќе видена | слични

Понудата на ДПМНЕ е да се откажеме од иднината, од надежта, да се изолираме и да се збогуваме со секоја вистинска и суштинска промена за подобро утре. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ставот на Пендаровски Стево е како пластелин, малку бугарски притисок и одма се смени, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Ај што велеше дека „ван памет“ било да се менува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кандидатката на опозицијата, Гордана Силјановска Давкова е само уште едно лице на ДПМНЕ, продолжена рака на Христијан Мицкоски, велат од СДСМ. „Во изминатите ...
| | веќе видена | слични

Наспроти бугарското селективно толкување на правата на малцинствата (спротивно и на востановените меѓународноправни норми, а според очигледно нивните анахрони ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надзорниците на изградбата на Универзална сала, објект којшто во вторникот пламна во пожар предизвикан од засега непознати причини, по денешниот брифинг со ...
сите 354 | | | веќе видена

Го слушам вчера Ковачевски од тука од Карпош вели дека тој не ја кандидирал тетка му Жана, не ја знам госпоѓата сигурно е прекрасна дама интелигентна. Но мој ...
сите 429 | | | веќе видена

Светските агенции јавуваат за втора серија беспилотни дронови кои од Иран патуваат преку Ирак кон Израел. Се појавија и снимки од небото над Ирак на кои се ...
сите 371 | | | веќе видена

Мајката (38) на малото деветмесечно бебе кое беше тешко повредено во нападот во Сиднеј им подлегнала на повредите. Бројот на загинати во денешниот напад со нож ...
сите 67 | | | веќе видена

Пред централниот митинг во Тетово, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски се обрати и ја побара поддршката и од жителите на Брвеница.Истакнувајќи дека во ...
сите 306 | | | веќе видена

Брачна двојка и нивната малолетна ќерка, сите од Република Турција, вчера вечерта околу 23:30 часот биле пронајдени во координирана акција на полициските ...
сите 193 | | | веќе видена

Македонија годинава се најде на дното на економската скала, покажува најновиот извештај на Светска банка. И покрај оптимистичките проекции за соседните земји ...
сите 89 | | | веќе видена

- Овој пазар овде во Крива Паланка пред десетина години бил полн со граѓани и со продавачи и со купувачи. За разлика од тогаш сега гледаме дека пазарот е ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Валкана кампања“ пред стартот на кампањата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: