ЛЕФКОВ: Слијановска е професор со брилијантен, принципилна и ќе биде претседател оти го има тоа што недостасува кај Пендаровски


Во денешното гостување во „Слободен печат“ пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков истакна дека потребно е Македонија да има претседател кој е ...
| | веќе видена | слични

Понудата на ДПМНЕ е да се откажеме од иднината, од надежта, да се изолираме и да се збогуваме со секоја вистинска и суштинска промена за подобро утре. ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од прес-конференција на Даниела Колева, пратеничка на СДСМ : Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Изборот пред граѓаните на претстојните ...
| | веќе видена | слични

Изборот пред граѓаните на претстојните претседателски избори е помеѓу борба за европска иднина со СДСМ или заглавени во изолација со ДПМНЕ. Понудата на ДПМНЕ е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ставот на Пендаровски Стево е како пластелин, малку бугарски притисок и одма се смени, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Ај што велеше дека „ван памет“ било да се менува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кандидатката на опозицијата, Гордана Силјановска Давкова е само уште едно лице на ДПМНЕ, продолжена рака на Христијан Мицкоски, велат од СДСМ. „Во изминатите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Изборот пред граѓаните на претстојните претседателски избори е европска иднина со СДСМ и Пендаровски или враќање назад во изолација со Силјановска и ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични

Се потврди она што секојдневно го говоревме дека ДПМНЕ не може да донесе никаква промена. Кадрите, кандидатите којшто ги даде ДПМНЕ се тие истите кадри којшто ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од прес-конференција на Дарко Каевски, пратеник и портпарол на СДСМ : Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Изборот пред граѓаните на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако Иран одлучи да одговори на наводниот израелски напад на неговата територија на 19-ти април, можеби нема да мора да ги повлекува „ударите“ како што тоа го ...
сите 490 | | | веќе видена

Државата е во хаос, Македонија ги живее своите најтешки денови под власт на ДУИ и нивниот измеќар СДС. 7 години институциите се парализирани, апатија и ...
сите 419 | | | веќе видена

Во рамки на кампањата за парламентарните избори, која почна во четвртокот, и денеска кандидатите за пратеници во шесте изборни единици ќе ги претстават своите ...
сите 151 | | | веќе видена

„За нас и ‘едните’ и ‘другите’ се подеднакво исти.Во оваа наша држава од 90-та година наваму граѓаните само еднаш гласаа ЗА – на референдумот за независност. И ...
сите 134 | | | веќе видена

„Во Струга ги реновиравме буквално сите училишта и спортски сали и изградивме три нови сали. Го реконструиравме затворениот пливачки базен, тројно ја покачивме ...
сите 173 | | | веќе видена

Ќе продолжиме да работиме на зајакнување и подобрување на конкурентноста на домашните компании како и во изминатиот период, коишто од целосно заборавени, без ...
сите 181 | | | веќе видена

Синдикатот на полицијата поднесе пријава за несовесно работење против поранешниот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Синдикат на Полиција во ...
сите 162 | | | веќе видена

Професорката Горданa Силјановска -Давкова, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Македонија, во својот говор на синоќешниот митинг во Крива Паланка порача ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛЕФКОВ: Слијановска е професор со брилијантен, принципилна и ќе биде претседател оти го има тоа што недостасува кај Пендаровски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: