Уште едно име се вклучи во собирање потписи за претседателска кандидатура


Ново име се појави на листите за собирање потписи во трката за кандидат за претседател на државата. – Денес, до Државната изборна комисија е доставена ...
| | веќе видена | слични

Заклучно со 11 март, вкупно 3 994 лица направиле проверка во Избирачкиот список во подрачните единици и канцеларии на Државната изборна комисија, шест лица ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Подготовките за претседателските, но и за парламентарните избори се интензивни од страна на учесниците на изборите, но и од страна на Државната изборна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Околу 4.000 граѓани досега направиле увид во Избирачкиот список во подрачните единици, информираат од Државната изборна комисија. Проверката граѓаните ја ...
| | веќе видена | слични

Ссегашните претседателски избори се разликуваат од претходните по тоа што во првиот изборен круг ќе има двајца кандидати од партиите на Албанците, Бујар Османи ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи и кандидат за претседател на државаата, Бујар Османи, синоќа изјавил, коментирајќи ја изјавата на американскиот пратеник за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот кандидат за претседател на државата, Имер Селмани во синоќешното гостување во емисијата Клан дебата со Љубиша Николовски рече дека сегашните ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот кандидат за претседател на државата, Имер Селмани во синоќешното гостување во емисијата Клан дебата со Љубиша Николовски рече дека сегашните ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ДУИ Арбер Адеми вели дека за ДУИ албанската опозиција воопшто не претставува проблем. „ДУИ е во трка со Пендаровски и Силјановска“, ...
| | веќе видена | слични

Во јавноста секојдневно излегуваат резултати од различни истражувања на јавното мислење пред претстојните претседателски и парламентарни избори. Согласно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надзорниците на изградбата на Универзална сала, објект којшто во вторникот пламна во пожар предизвикан од засега непознати причини, по денешниот брифинг со ...
сите 354 | | | веќе видена

Го слушам вчера Ковачевски од тука од Карпош вели дека тој не ја кандидирал тетка му Жана, не ја знам госпоѓата сигурно е прекрасна дама интелигентна. Но мој ...
сите 429 | | | веќе видена

Светските агенции јавуваат за втора серија беспилотни дронови кои од Иран патуваат преку Ирак кон Израел. Се појавија и снимки од небото над Ирак на кои се ...
сите 372 | | | веќе видена

Мајката (38) на малото деветмесечно бебе кое беше тешко повредено во нападот во Сиднеј им подлегнала на повредите. Бројот на загинати во денешниот напад со нож ...
сите 67 | | | веќе видена

Пред централниот митинг во Тетово, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски се обрати и ја побара поддршката и од жителите на Брвеница.Истакнувајќи дека во ...
сите 306 | | | веќе видена

Брачна двојка и нивната малолетна ќерка, сите од Република Турција, вчера вечерта околу 23:30 часот биле пронајдени во координирана акција на полициските ...
сите 193 | | | веќе видена

Македонија годинава се најде на дното на економската скала, покажува најновиот извештај на Светска банка. И покрај оптимистичките проекции за соседните земји ...
сите 89 | | | веќе видена

- Овој пазар овде во Крива Паланка пред десетина години бил полн со граѓани и со продавачи и со купувачи. За разлика од тогаш сега гледаме дека пазарот е ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште едно име се вклучи во собирање потписи за претседателска кандидатура

Од:
До кого (е-маил):
Порака: