Охриѓанец повреден во сообраќајна несреќа

5 копии
3 копии
4 копии

Педесет и четиригодишен маж е тешко повреден откако со „фиат пунто“ удрил во бетонско острово во Валандово. „На 10.03.2024 во 20.10 часот во Полициската ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Вчера попладне на автопатот Тетово-Гостивар се случила сообраќајна незгода во која повредени се вкупно седум лица. Како што извести СВР Тетово, во близина на ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Скопје-Тетово, кај с.Арнакија-скопско, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охриѓанец повреден во сообраќајна несреќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: