Стратешките закони пред пратениците. Расправата ќе се одржи без инженерите

Комисијата за економски прашања ќе одлучува од денеска за донесување на четири предлог закони за стратешките инвестициски проекти Соларен парк Стипион, Соларна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Собраниската Комисија за здравство денеска го прифати Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за здравствената заштита, по скратена постапка, со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Собранието за денеска се закажани седници на комисиите за надзор над спроведување на мерките за следење на комуникациите, за здравство, и за транспорт, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Платеното политичко рекламирање и понатаму може да биде предмет на партиско медиумска корупција или злоупотреба. Очекуваните измени во Изборната регулатива за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

„И со новиот предлог-закон за измени и дополнувања на Законот за медиуми, чиј текст бил утврден на седница на Владата на Република Северна Македонија, ...
| | веќе видена | слични

„Веќе се навикнавме владата да им дели народни пари на медиумите од ракав. Пред некој ден пари добија радиодифузерите. Сега печатените медиуми. И ете, тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надзорниците на изградбата на Универзална сала, објект којшто во вторникот пламна во пожар предизвикан од засега непознати причини, по денешниот брифинг со ...
сите 354 | | | веќе видена

Го слушам вчера Ковачевски од тука од Карпош вели дека тој не ја кандидирал тетка му Жана, не ја знам госпоѓата сигурно е прекрасна дама интелигентна. Но мој ...
сите 429 | | | веќе видена

Мајката (38) на малото деветмесечно бебе кое беше тешко повредено во нападот во Сиднеј им подлегнала на повредите. Бројот на загинати во денешниот напад со нож ...
сите 67 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти доцна во саботата локално време дека Иран извршил напад со дронови од иранска територија кон израелска територија. Администрацијата ...
сите 231 | | | веќе видена

Пред централниот митинг во Тетово, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски се обрати и ја побара поддршката и од жителите на Брвеница.Истакнувајќи дека во ...
сите 306 | | | веќе видена

Брачна двојка и нивната малолетна ќерка, сите од Република Турција, вчера вечерта околу 23:30 часот биле пронајдени во координирана акција на полициските ...
сите 193 | | | веќе видена

Македонија годинава се најде на дното на економската скала, покажува најновиот извештај на Светска банка. И покрај оптимистичките проекции за соседните земји ...
сите 89 | | | веќе видена

- Овој пазар овде во Крива Паланка пред десетина години бил полн со граѓани и со продавачи и со купувачи. За разлика од тогаш сега гледаме дека пазарот е ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стратешките закони пред пратениците. Расправата ќе се одржи без инженерите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: