ДИК бара да се гласа и со стари важечки документи, во тек неформалните кампањи на претседателските кандидати


Изборната кампања за претседателските избори официјално започнува на 4 април, но кандидатите, особено, оние кои се сметаат за фаворити од двете најголеми ...
| | веќе видена | слични

Подготовките за претседателските, но и за парламентарните избори се интензивни од страна на учесниците на изборите, но и од страна на Државната изборна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот кандидат за претседател на државата, Имер Селмани во синоќешното гостување во емисијата Клан дебата со Љубиша Николовски рече дека сегашните ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот кандидат за претседател на државата, Имер Селмани во синоќешното гостување во емисијата Клан дебата со Љубиша Николовски рече дека сегашните ...
| | веќе видена | слични

Од доаѓањето на Францускиот предлог во Собранието, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ заедно со Левица станаа најжестоките противници на уставните измени и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„Изборот пред граѓаните на претстојните претседателски избори е европска иднина со СДСМ и Пендаровски или враќање назад во изолација со Силјановска и ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични

Се потврди она што секојдневно го говоревме дека ДПМНЕ не може да донесе никаква промена. Кадрите, кандидатите којшто ги даде ДПМНЕ се тие истите кадри којшто ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од прес-конференција на Дарко Каевски, пратеник и портпарол на СДСМ : Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Изборот пред граѓаните на ...
| | веќе видена | слични

„Слушаме 24 часа во седмицата говори, кои повикуваат на единство, зад кои се препознава само повик на делби и омраза, говор кој повикува на епохални откритија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ДПМНЕ уште еднаш потврди дека не може да донесе никаква промена, велат од СДСМ. „По Гордана Силјановска Давкова, како кандидат на ДПМНЕ за претседател на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на иранската дипломатија, Хосеин Амирабдолахиан, вчера изјави дека Иран дури 72 часа претходно ги информирал САД и соседните земји дека ќе го нападнат ...
сите 338 | | | веќе видена

Државите од Г7 изразија солидарност со Израел и ги осудија постапките на Иран Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека неговата влада ќе стори сѐ за ...
сите 213 | | | веќе видена

Денес сум повторно во Тетово и повторно поставувам прашања до еден претседателски кандидат. Овој пат тоа е кандидатот на ДУИ, Бујар Османи кој пред некој ден ...
сите 429 | | | веќе видена

Епископот Мари Емануел проповедаше во црквата на Христос Добриот Пастир во Вејкли на западниот дел на Сиднеј денес нешто по 19 часот по локално време, кога маж ...
сите 103 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа соопшти дека бројот на загинати се искачил на речиси 33 800 Здравствените власти во Газа соопштија дека бројот на загинати ...
сите 335 | | | веќе видена

Девојчето е оперирано поради тешка рана на главата и се наоѓа на одделението за детска интензивна нега. „Состојбата на седумгодишното девојче кое синоќа беше ...
сите 101 | | | веќе видена

Грејната сезона завршува денеска, но од Регулаторната комисија за енергетика велат дека на дневно ниво се следат температурите и доколку има потреба ќе биде ...
сите 199 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК бара да се гласа и со стари важечки документи, во тек неформалните кампањи на претседателските кандидати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: