СНЕГОТ ПОВТОРНО СЕ ВРАТИ - возете внимателно, нема забрани за движење, но има снег, еве каква е состојбата на патиштата


Поради обилните врнежи со снег во текот на ноќта беше воведена забраната за тешки товарни возила на превојот Пресека, којашто од утрово во 06:30 часот е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози, информираат од АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно, пo влажни коловози. Сите патни правци во државата се проодни, соопштија од Ј.П. Македонијапат. Слаб снег, ...
| | веќе видена | слични

Се наоѓаме на магистралниот пат А3, Штип – Делчево. Ова позади нас е резултат на некадарноста и неспособноста на власта во заминување, предводена од ДУИ и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сообраќајот на регионалниот пат Прилеп - Витолишта, на потегот од селото Штавица кон селото Бонче се одвива наизменично, по една лента, соопшти АМСМ. Поради ...
| | веќе видена | слични

Откако утрово се преврте шлепер на патот Скопје – Граничен премин Блаце, сообраќајот во двата правца со часови е во прекин. Луѓето кои заминуваат кон Косово ...
| | веќе видена | слични

,,На 09.03.2024 год. во 06:50 часот на магистрален пат Скопје – граничен премин Блаце случена е сообраќајна незгода при што ТМВ МАН изгубил контрола и истиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија денеска, на 105. седница која е во тек, ги објавува конечните резултати за распределба на мандатите за пратеници по изборни едници ...
сите 249 | | | веќе видена

Израелските сили, исто така, зазедоа дел од теренот во Рафа, јужен град во близина на египетската граница, кој е преполн со раселени луѓе. Израелската војска ...
сите 420 | | | веќе видена

Ахмети, не губи контрола, биди смирен, терај сo мултиетничката коалиција и биди конструктивна опозиција, му порача коалицијата Вреди на лидерот на ДУИ, Али ...
сите 130 | | | веќе видена

По три часа заврши состанокот на претседателството на Демократска унија за интеграција (ДУИ) во нивното седиште во тетовска Мала Речица, по што беше најавено ...
сите 44 | | | веќе видена

„Не забораваме и на другите правци на битките, освен на Харков: Краматорск, Покровски, Кураково, јужните правци - каде и да е тешко нашите сили му пружаат ...
сите 285 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СНЕГОТ ПОВТОРНО СЕ ВРАТИ - возете внимателно, нема забрани за движење, но има снег, еве каква е состојбата на патиштата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: