СНЕГОТ ПОВТОРНО СЕ ВРАТИ - возете внимателно, нема забрани за движење, но има снег, еве каква е состојбата на патиштата


Поради обилните врнежи со снег во текот на ноќта беше воведена забраната за тешки товарни возила на превојот Пресека, којашто од утрово во 06:30 часот е ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно, пo влажни коловози. Сите патни правци во државата се проодни, соопштија од Ј.П. Македонијапат. Слаб снег, ...
| | веќе видена | слични

Се наоѓаме на магистралниот пат А3, Штип – Делчево. Ова позади нас е резултат на некадарноста и неспособноста на власта во заминување, предводена од ДУИ и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Сообраќајот на регионалниот пат Прилеп - Витолишта, на потегот од селото Штавица кон селото Бонче се одвива наизменично, по една лента, соопшти АМСМ. Поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вечерва околу 20 часот, по повеќе од 14 часа застој, конечно нормално функционира сообраќајот на патот Скопје – Граничен премин Блаце. Сообраќајот во двата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Слаб снег провејува на Попова-Шапка кој во моменов не се задржува на коловозот, соопшти попладнево ЈП Македонијапат. Сообраќајот на државните патишта се одвива ...
| | веќе видена | слични

Откако утрово се преврте шлепер на патот Скопје – Граничен премин Блаце, сообраќајот во двата правца со часови е во прекин. Луѓето кои заминуваат кон Косово ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 412 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СНЕГОТ ПОВТОРНО СЕ ВРАТИ - возете внимателно, нема забрани за движење, но има снег, еве каква е состојбата на патиштата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: