ДИК бара преодна одредба во ИЗ за да се гласа и со стари важечки документи


Претседателот на ДИК Александар Даштевски изјави дека Комисијата предлага во Изборниот законик да се внесе преодна одредба со која ќе се овозможи на овие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот кандидат за претседател на државата, Имер Селмани во синоќешното гостување во емисијата Клан дебата со Љубиша Николовски рече дека сегашните ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот кандидат за претседател на државата, Имер Селмани во синоќешното гостување во емисијата Клан дебата со Љубиша Николовски рече дека сегашните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Партиите начелно ги стокмија изборните листи со адутите со кои ќе истрчаат на парламентарните избори закажани за 8 мај. Очекувано, Првата и Шестата изборна ...
| | веќе видена | слични

Од доаѓањето на Францускиот предлог во Собранието, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ заедно со Левица станаа најжестоките противници на уставните измени и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Ги слушам од СДС велат дека било храброст да донесеш тешки одлуки…. да смениш име, да смениш устав, да прифатиш бугарски диктат. Јас на ова ќе ги прашам ...
сите 628 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Битола го одржа завршниот митинг од кампањата за првиот круг на изборите, од каде испрати порака до ...
сите 376 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, верувам во вашата љубов кон државата, сакате да биде безбедна, а вашите животи побогати и посигурни. Заедно одиме кон таа цел. Ви ветувам, ...
сите 221 | | | веќе видена

Само со ЕУ е можна реална и суштинска промена во нашето општество. Само со ЕУ можеме да ги подобриме состојбите во сите сегменти на општеството. Од ова, нема ...
сите 232 | | | веќе видена

Доживеавме вчера во Скопје да ни веат знамиња на туѓи држави и да ни скандираат УЧК, а притоа целата наша политичка елита и од позиција и од опозиција да молчи ...
сите 93 | | | веќе видена

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата, Гордана Силјановска-Давкова, не знае колку се вистинити гласините за можен бојкот во вториот круг од ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК бара преодна одредба во ИЗ за да се гласа и со стари важечки документи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: