„НЕ НИ ТРЕБААТ АКВИЗИЦИИ, АКО НЕМА ДОБРИ МОЖНОСТИ“ - познатиот македонски бизнисмен Светозар Јаневски од Копаоник за српски Блиц

Светозар Јаневски е еден од најистакнатите лидери во регионот во бизнисот. Тој во интервју за „Блиц Бизнис“ на маргините на бизнис форумот Копаоник зборуваше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заврши уште еден Копаоник Бизнис Форум (КБФ), а како и претходните две години, порталот Бонитет.цом истакнува девет изјави кои го одбележаа. Фокусот на форумот ...
| | веќе видена | слични

Останато

На овие избори изборот е помеѓу тоа Македонија да биде повторно горда, или повторно засрамена, понижена, ограбена, пишува на својата Фејсбук страница лидерот ...
сите 309 | | | веќе видена

Епископот Мари Емануел проповедаше во црквата на Христос Добриот Пастир во Вејкли на западниот дел на Сиднеј денес нешто по 19 часот по локално време, кога маж ...
сите 99 | | | веќе видена

Предлогот предвидува ослободување на израелските заложници во замена за Палестинците од израелските затвори и постепено повлекување на израелската армија од ...
сите 324 | | | веќе видена

Кандидатката на опозицијата, Гордана Силјановска треба да се извини за навредите кон Пендаровски и Ковечавски. Во недостаток на план и програма, Силјановска е ...
сите 382 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 44 | | | веќе видена

Војната на Русија против Украина претставува егзистенцијална закана за целата Европска унија и ја принуди Унијата да ја стави одбраната во центарот на ...
сите 292 | | | веќе видена

Околу 400 млади приватни специјализанти во Северна Македонија од утрово, 15 април, стапија во штрајк се додека не добијат писмени гаранците дека ќе им се ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„НЕ НИ ТРЕБААТ АКВИЗИЦИИ, АКО НЕМА ДОБРИ МОЖНОСТИ“ - познатиот македонски бизнисмен Светозар Јаневски од Копаоник за српски Блиц

Од:
До кого (е-маил):
Порака: