„Солидарецот“ и ниските цени ја стопија добивката на „Макстил“


2 копии

Податоците од последниот извештај на Агенцијата за регулирање на железничкиот сообраќај откриваат дека платите на малкуте вработени се навистина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Голем дел од општините во државата и во економската 2023 та не успеаја да ги реализираат буџетските планови – има потфрлување кај наплатата на данок на имот, ...
| | веќе видена | слични

Тетовски „Жито Полог“ објави голема загуба за минатата година. Цели 357 илјади евра е негативниот финансиски резултат со кој компанијата ја завршила ланската ...
| | веќе видена | слични

Минатата година не му одело сосема добро на рударскиот комбинат „Силекс“ од Кратово. Така барем зборува Билансот на успех на ова акционерско друштво објавен на ...
| | веќе видена | слични

Вработените во Оперативно – техничката агенција, попозната како ОТА во текот на минатата година примале грубо нешто помалку од две илјади евра плата, која ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЕУ нема двојни стандарди кон Техеран и Тел Авив и ги повикува и двете страни на воздржаност и спречување на понатамошна ескалација на состојбата, изјави ...
сите 599 | | | веќе видена

Новинарот Бранко Героски во објава на Фејсбук го коментира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој праша какви планови ковал Ковачевски во вилата Водно со ...
сите 380 | | | веќе видена

Епископот Мари Емануел проповедаше во црквата на Христос Добриот Пастир во Вејкли на западниот дел на Сиднеј денес нешто по 19 часот по локално време, кога маж ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа соопшти дека бројот на загинати се искачил на речиси 33 800 Здравствените власти во Газа соопштија дека бројот на загинати ...
сите 332 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 44 | | | веќе видена

Грејната сезона завршува денеска, но од Регулаторната комисија за енергетика велат дека на дневно ниво се следат температурите и доколку има потреба ќе биде ...
сите 188 | | | веќе видена

Војната на Русија против Украина претставува егзистенцијална закана за целата Европска унија и ја принуди Унијата да ја стави одбраната во центарот на ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Солидарецот“ и ниските цени ја стопија добивката на „Макстил“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: