МАСЛИНОВОТО МАСЛО ДОСТИГНУВА АСТРОНОМСКИ ЦЕНИ, во Португалија поскапо за 70 проценти, во Грција – 67%


2 копии

Време зa читање: 2 минути На ниво на ЕУ цената на маслиновото масло се зголемила за 50% за една година, соопшти бирото за статистика на Европската Унија – ...
| | веќе видена | слични

Хрватска произведува само половина од годишните потреби за зеленчук, а остатокот мора да се увезува. Ова го покажува анализата на Хрватското здружение на ...
| | веќе видена | слични

Конфликтот во Украина, кој ја отежна испораката на жито, санкциите наметнати од Европската унија кон Русија, медитеранскиот регион кој се повеќе наликува на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во февруари светските цени на храната паднаа на најниско ниво во последните три години, објави денеска Организацијата за храна и земјоделство при Обединетите ...
| | веќе видена | слични

Цените на храната паднаа на најниско ниво во последните три години во февруари, благодарение на значително поевтините житарки кои претежнале над поскапите ...
| | веќе видена | слични

Светските цени на прехранбените производи се намалуваат седум последователни месеци. Организацијата за храна и земјоделство на Обединетите нации (ФАО) во ...
| | веќе видена | слични

Хрватска оваа година ќе заврши на дното на Европа по производство на говедско месо, проценува статистичкиот завод на Европската унија. Врз основа на достапните ...
| | веќе видена | слични

Цели два дена во центарот на Брисел минатиот месец, околу 60 претставници на ЕУ и владини претставници, експерти за безбедност на храна, претставници на ...
| | веќе видена | слични

Останато

На прагот сме да ја поздравиме историската победа со мнозинство пратеници во македонскиот парламент на коалицијата „Твоја Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 772 | | | веќе видена

Вкупно 14-те гласачки места во казнено поправни установи каде своето гласачко право денеска можеа да го остварат 2.147 гласачи, се затворени, а одѕивот ...
сите 343 | | | веќе видена

Иран се закани дека ако Израел пак изврши напад на нивна територија, прашање е дали ќе остане нешто од нив. Иранскиот претседател Ибрахим Раиси го доведе во ...
сите 273 | | | веќе видена

Во основно училиште на подрачјето на населба Влае во Скопје, вчера во 12:40 часот, полициски службеници од ЕВР ОКР Карпош лишиле од слобода ученик (штитеник од ...
сите 320 | | | веќе видена

ЈП Паркинзи на општина Центар и општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје во текот на една недела санкционираа 229 непрописно паркирани ...
сите 121 | | | веќе видена

Во врска со претстојните избори денеска во просториите на Министерството за внатрешни работи, министерот Панче Тошковски одржа состанок на кој присуствуваа ...
сите 144 | | | веќе видена

Целта на СДСМ и коалицијата е да обезбедиме поквалитетен живот и иднина која ќе ги задржи нашите деца тука во Македонија. Да обезбедиме иднина на среќни и ...
сите 117 | | | веќе видена

Како што пренесува CNN, најголемите регистрирани поплави во ОАЕ биле толку интензивни што можеле да се следат со денови преку сателити од вселената, откако ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАСЛИНОВОТО МАСЛО ДОСТИГНУВА АСТРОНОМСКИ ЦЕНИ, во Португалија поскапо за 70 проценти, во Грција – 67%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: