Пендаровски: Во вториот круг јас сигурно сум победник


2 копии

Поранешниот кандидат за претседател на државата, Имер Селмани во вечерашното гостување во емисијата Клан дебата со Љубиша Николовски рече дека сегашните ...
| | веќе видена | слични

Партиите начелно ги стокмија изборните листи со адутите со кои ќе истрчаат на парламентарните избори закажани за 8 мај. Очекувано, Првата и Шестата изборна ...
| | веќе видена | слични

Од доаѓањето на Францускиот предлог во Собранието, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ заедно со Левица станаа најжестоките противници на уставните измени и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако стана јасно како ќе изгледа гласачкото ливче за претседателските избори, парламентарните се враќаат во фокусот особено откако вчера, опозицискиот лидер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Во вториот круг јас сигурно сум победник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: