Министерот Тошковски бара решение за над 100.000 граѓани останати без право на глас


Министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, на владина седница ќе предложи да се најде решение за над 100.000 граѓани кои имаат право на глас, но немаат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, информира дека добиле известување оти Црна Гора ќе ги прифаќа пасошите со името Република Македонија, без ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мерките на државите од ЕУ и регионот во однос на пасошите се со цел да се олесни овој транзициски период. МВР не треба да се води по тоа да најде алиби или ...
| | веќе видена | слични

Сите треба да се фокусираме процесот на замена на личните документи да се одвива побрзо и поефикасно, а МВР не треба да се води по тоа да најде алиби или некое ...
| | веќе видена | слични

Минисерот за надворешни работи Бујар Османи на денешната прес-конференција вели дека мерките на државите од ЕУ и регионот во врска со нашите пасоши се на некој ...
| | веќе видена | слични

„Бројките потврдуваат дека мерките што ги преземаме во делот на реорганизација и засилување на капацитетите на управните служби во Скопје вродуваат со плод“, ...
| | веќе видена | слични

Од денеска готовите лични карти граѓаните ќе треба да ги подигнуваат од полициските станици во општините каде се заведени дека живеат. Ако живеат во некоја од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант, денес рече дека заканите на Иран нема да ја одвратат неговата нација да одговори на воздушниот напад во неделата ...
сите 509 | | | веќе видена

Австралиската полиција денеска соопшти дека вчерашниот напад со нож, за време на црковна служба во близина на Сиднеј, ќе се третира како терористички акт. ...
сите 137 | | | веќе видена

Обединетите нации сè уште се борат да го спречат гладот во појасот Газа и иако имаше одредено подобрување во координацијата со Израел, испораката на помош во ...
сите 230 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Велес рече Силјановска да избере што ќе биде, претседател или врховен командант на Армијата. Тој вели ...
сите 258 | | | веќе видена

Мора да имаме уставен патриотизам. Мора да ги почитуваме основните одредби на Уставот, а особено Преамбулата тоа е едно мало текстче што му претходи на ...
сите 97 | | | веќе видена

Шефовите на дипломатии на ЕУ заземаа цврст став со барање до сите страни на Блискиот Исток да покажат воздржаност по последните случувања од изминатиот викенд ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерот Тошковски бара решение за над 100.000 граѓани останати без право на глас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: